مکاترونیک چیست

سلام امروز مقاله ای راجع به مکاترونیک اماده کردم برای کسانیکه دوست دارند بیشتر راجع به این رشته بدونن . امروزه با گسترش علم و صنعت نیاز به رشته های میان رشته ای افزایش پیدا کرده است .

از بین رشته های اینده دار میان رشته ای میتوان به مکاترونیک و رباتیک اشاره کرد  . که مکاترونیک تلفیقی از رشته های الکترونیک و مکانیک و برق است و رباتیک نیز ترکیبی از برق و مکانیک و کامپیوتر میباشد .

به بیان تخصصی ، مکاترونیک روی طراحی و ساخت و نگهداری محصولاتی که اجزای الکتریکی ومکانیکی دارد ، تمرکز میکند . اجزا و قطعاتی را که در این رشته استفاده میشود را میتوان از فروشگاه الکترونیک خریداری کرد . فروشگاه الکترونیک جایی برای ارائه ی محصولات بدون محدودیت زمان و تنوع را برای شما فراهم میکند .

 

مکاترونیک چیست

 

هدف مکاترونیک

هدف مکاترونیک این است که به سیستم های ساده تر ، ارزان تر ، راحتتر  دست یابیم . امروزه با توجه به گسترش این رشته و تعداد کنفرانس ها و مجلات مرتبط نیز در حال گسترش است .

امروزه کمتر محصول صنعتی را میتوان پیدا کرد که ترکیبی از چند مهندسی مختلف نباشد . با دقت در اطرافمان میبینیم که از ساعت مچی گرفته تا خودرو ها همگی ترکیبی از چند مهندسی اند . فروشگاه الکترونیک به کمک ما امده و با ارائه ی مشخصات و ویژگی ها در انتخاب قطعات کمک میکنه .

در واقع این رشته یک تفکر جدید در طراحی و تولید ، محصولات صنعتی است . عناصر اصلی یک سیستم مکاترونیکی عبارتند از :

  • فرایند های مکانیکی یا الکترومکانیکی
  • حسگر ها و ریز پردازنده ها و محرکه ها
  • نرم افزار های کنترل کننده ی سیستم .

 

 

با توجه به مطالب گفته شده واضح است که زمینه های کاربردی و تحقیقاتی در مکاترونیک بسیار وسیع است . و هر کس میتواند در زمینه ی مورد علاقه ی خود به پژوهش و تحقیق بپردازد . و فروشگاه الکترونیک نیز با حذف واسطه ها امکان راحت تر و دقیق تر خرید کردن قطعات الکترونیکی را به ما میدهد.

 

مکاترونیک چیست

 

امیدوارم این مقاله به شناخت بهترتون کمک کرده باشه .?

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید:
این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
تعداد علاقه مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده اند: 3,594 نفر

17 − 13 =