پوستر مسابقات مهارت رباتیک تبریز

مسابقات مهارت رباتیک تبریز  در تاریخ 23 الی 25 / بهمن / 98 با حمایت  اداره کل فنی‌حرفه‌ای آذربایجان شرقی در شهر تبریز برگزار خواهد شد . هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد چالش‌های متفاوت در ساخت و راه اندازی ربات‌ ها  و به چالش کشیدن افراد مستعد و باهوش است. تا با حل مسائل مطرح شده دانش و مهارت خود را بسنجند . در این مسابقات سعی شده تا  محیطی مناسب برای ارائه و تبادل دستآوردهای علمی در زمینه‌ی رباتیک پایه و صنعتی  ایجاد شود . این دوره از مسابقات در دو بخش مسابقات آزاد و مسابقات دانش آموزیبرگزار خواهد شد. و شامل 3 لیگ کلی میشود.

 

 

لیگ های این مسابقات :

ربات انباردار (آزاد)

مسابقات ربات انباردار به منظور فراهم آوردن بستری مناسب جهت آموزش ، تجربه و رقابت تکنیسین های رباتیک برگزار می گردد . شرکت کنندگان در مسابقات ربات های متحرک انباردار به رقابت در زمینه

1- دمونتاژ

2- مونتاژ

3- نصب

4- تنظیم

5- تعمیر و نگهداری سیستم های مکانیکی ربات

6- همچنین برنامه نویسی

7- راه اندازی و رفع عیب سیستم های ربات های متحرک می پردازند.

 

 

ربات انبار دار مسابقات مهارت رباتیک تبریز

ربات انبار دار مسابقات مهارت رباتیک تبریز

 

تکنیسین های رباتیک شرکت کننده در این مسابقات بایستی مهارت های ذیل را دارا باشند:

 • توانایی حل مسائل منطقی
 • آشنایی در انجام طراحی سیستم های مکانیکی، برنامه نویسی و کنترلی ربات های متحرک
 • توانایی مونتاژ سیستم های مکانیکی و کنترلی ربات های متحرک بر اساس نقشه ها و مستندات ارائه شده
 • توانایی تفسیر و تحلیل نقشه ها و مستندات فنی
 • توانایی برنامه نویسی ربات های متحرک
 • توانایی نصب سیستم های کنترلی ربات بر روی ربات های متحرک
 • آماده کردن ربات جهت عملکرد صحیح و حل مسائل عملکردی و کاربردی

فوتبالیست (دانش آموزی)

این لیگ برای سنجش  توانایی دانش آموزان  در ساخت ربات هایی با پایداری بالا، و مهارت کنترل در انجام بازی فوتبال برگزار می شود . مسابقات در سه رده سنی انجام می شود . و پس از قرعه کشی هر تیم به مدت 5 دقیقه مسابقه می‌دهند . تعداد گل‌های زده شده برنده را مشخص می‌کند . رده های سنی این مسابقات به شرح زیر است:

 •  5 تا 7 سال
 • 8 تا 11 سال
 • 12 تا 15 سال

در این مسابقات تیم های دو نفره می کوشند تا در مدت زمان 5 دقیقه ای مسابقات بیشترین گل ️⚽️  را بزنند . و در نهاییت جام قهرمانی مسابقات تبریز رو بالای سرشون ببرن . و اگر خدایی نکرده بازی به تساوی کشیده شه .  رباتها تنها یک دقیقه زمان دارند تا حریف رو مغلوب کنن .

 

ربات فوتبالیست مسابقات مهارت رباتیک تبریز

ربات فوتبالیست مسابقات مهارت رباتیک تبریز

 

ربات نمایشی ( آزاد و دانشجویی )

در بخش رباتهای نمایشی شرکت کنندگان یک ربات خلاقانه را ساخته .  و در میزهایی که مختص ربات‌های دمو هستند به نمایش گذاشته می‌شوند . امتیاز بر اساس نوآوری، توانایی حل مشکل و عملکرد ربات داده خواهد شد.

 

ربات نمایشی مسابقات مهارت رباتیک تبریز

لازم به ذکر که…

نحوه ارائه نوآوری برای دانشجویان و دانش آموزان دبیرستان به صورت سمینار است و بایستی یک فایل پاورپوینت نیز از نوآوری و عملکرد ربات ارائه دهند. نحوه ارائه نوآوری برای دانش اموزان ابتدایی فقط به صورت پوستر است.

 

حواستون باشه ❗️❗️

1. در زمان مسابقات مهارت رباتیک تبریز  دو کارگاه آموزشی هم برگزار خواهد شد . که شما حتی بصورت مجازی هم میتونید  در  اونها شرکت کنید . این دو کارگاه عبارت اند از :

 • کنترل رباتهای خانگی با گوشی تلفن همراه
 • برنامه نویسی رباتیک برای کودکان

2.من اینجا یه بخش خیلی کوچیکی از قوانین و گفتم پس اگه میخواهید بطور کامل درباره مسابقات مهارت رباتیکبدونید  . باید قوانین کامل و دقیق این مسابقات رو در سایت مطالعه کنید .

 

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید:

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
تعداد علاقه مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده اند: 3,593 نفر

8 + 4 =