جشواره ملی بازی فکریv

جشنواره ملی بازی فکری اصفهان  در تاریخ 15 و 16 / اسفند / 98 در شهر اصفهان برگزار میشود. این مسابقات با همکاری خانه خلاقیت و رستوران بازیهای فکری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزاری میشود . مسابقات فکری در عین لذّت و شادابی موجب به چالش کشیده شدن توان فکری ، تمرکزی ، IQ و EQ فرد می شود .

در لیگهای ، بازی های استراتژیک قدرت تحلیل و محاسبات ?، قدرت پیش بینی و حس ششم ?، قدرت ریسک پذیری و … شرکت کنندگان سنجیده می شود . این مسابقات پر از بخش های مهیج و هیجان انگیزه و قراره که شرکت کنندگان رو به چالش بکشه?.

بخش های جشنواره ملی بازی فکری اصفهان :

مهندسی خلاقیت

در این بخش هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته مهندسی خالقیت ترکیبی را در اختیار داشته باشد .  این قطعات از طرف برگزارکنندگان مسابقات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. و تیمها با استفاده از قطعات پس از اعلام شروع مسابقه و فهمیدن موضوع شروع به ساختن می کنند.

منظور از قطعات یک بسته مهندسی خالقیت ترکیبی همان قطعات موجود در یک بسته پانی لند است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

 رباتیک – جنگجوی سبک

این مسابقات در رده سنی 9 تا 14 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد .

در این نبرد خونین رباتی برنده خواهد بود که:

 • بتواند در 2 راند پی در پی ربات حریف را از زمین مسابقه بیرون کنه. یا اینکه ضربه فنی ‍♂️کنه ربات حریف رو بطوریکه قادر به ادامه مسابقه نباشد.
 • رباتی که حریف را در یک راند از زمین خارج کرده ، در راند دوم امتیاز بیشتری از حریف کسب می نماید .
 • امتیازات ربات ها در هر راند از روی تعداد ضرباتی که ربات ها به یکدیگر وارد می کنند محاسبه می شود.

حواستون باشه …

 • هر رباتی که 45 ثانیه بدون حرکت بماند . چه با اختیار چه به دلیل مشکالت فنی ، بازنده راند خواهد بود❗️
 • ربات ها مجاز به استفاده از سلاح متحرک و یا آتش نمی باشند.

جشواره ملی بازی فکری

رباتیک – کارگاه و چالش 1

این مسابقات در رده سنی 7 تا 10 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد . و هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته ربات انیمال بات 1 را در اختیار داشته باشد . که این قطعات از طرف برگزار کنندگان مسابقات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

در این مسابقه چند ایستگاه تعریف می گردد . و پارامترهایی همچون سرعت ،خالقیت ،میانگین سن و شرایط هر ایستگاه مسابقه تعیین کننده امتیاز هر ایستگاه است.

منظور از قطعات یک بسته ربات انیمال بات 1 همان قطعات موجود در یک بسته انیمال بات1 است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

جشواره ملی بازی فکری

رباتیک – کارگاه و چالش 2

این مسابقات در رده سنی 9 تا 14 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد . و هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 در اختیار داشته باشد . که این قطعات را بایستی با خود بیاورد.

در این بخش هم چند ایستگاه تعریف می گردد . و پارامترهایی همچون سرعت ،خلاقیت ، میانگین سن و … هر ایستگاه ، تعیین کننده امتیاز هر ایستگاه است .

 

منظور از قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 همان قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

جشواره ملی بازی فکری

رباتیک – مسیریاب

این مسابقات در رده سنی 9 تا 16 و با هدف عبور از یک خط مشکی با عوارض ، در کم ترین زمان برگزار می شود. و دارای قوانین و تبصره های مختلف اس

 

بازی فکری 1 (تمرکز و تعادل)
بازی فکری 2 (چیدنی – لیوان چینی)

این مسابقات در دوگروه و و در رده های سنی زیر برگزار می شود . و پس از رکوردگیری همه افراد ، نفرات برتر هر رشته در هر رده سنی ( دختران و پسران ) اعالم میگردد .

 • نونهالان ( زیر 9سال )
 • نوجوانان ( 9 تا 11سال )
 • جوانان یا آزاد ( 11 سال به باالا )
جشواره ملی بازی فکری

جشواره ملی بازی فکری

آیتم های مسابقه:

 • نونهالان : 3-6-3 و 3-3-3

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر دو آیتم.

 • نوجوانان : چرخشی یا cycle و 3-6-3 و 3-3-3

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر سه آیتم.

 • جوانان یا آزاد : 3-3-3 و 3-6-3 و cycle یا چرخشی

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر سه آیتم.

 

بازی فکری 3 (بازی های متنوع)

در این رشته کلیه شرکت کنندگان بایستی در سه ایستگاه مختلف زیر شرکت کنند . و امتیاز آنها مجموع امتیاز این  سه ایستگاه است . برای هر قسمت فرمها ی خاص داوری طراحی شده که برای همه تیمها مطرح خواهد شد . پس بهتره که حنما به سایت مسابقات مراجعه کنید.

 • اتللو
 • بازی فکری1
 • بازی فکری2
جشواره ملی بازی فکری

جشواره ملی بازی فکری

بازی فکری 4 (چیدنی – دومینو)

در این مسابقات که بصورت فردی اجرا می شود. تعداد دومینوهای هر فرد بسته به نوع مسابقه از 011 تا 0111 دومینو متفاوت است . و هر فرد بنا به نوع مسابقه باید بهترین طرح چیدمان رو ارائه بده و در کمترین زمان ممکن اون رو به اتمام برسونه.

انواع مسابقات دومینو:

 • مسابقات طراحی آزاد
 • مسابقات طراحی مکانیسم
 • دومینو استکینگ
 • دومینو تاپلینگ
 • انواع برج دومینو
 • برج ساده با دو دومینو در پایین برج و دو دومینوی دیگر در طبقات بالاتر و …
 • برج طرح مربعی

جشنواره ملی بازی فکری اصفهان

ماشین های دومینویی

در این لیگ شرکت کنندگان با  ماشین هایی که خودشان ساخته اند ، در مسابقه شرکت می کنند. ب

رموز موفقیت در این بخش :

ماشین گلدبرگی بسازید که داستان و موضوع قابل شرح دادن داشته باشند.

جلب توجه کنید ❗️ استفاده از موزیک، صدا های مختلف یا وسایلی که توجه مخاطب را به سمت ماشین شما جلب می کند، به موفقیت ماشین شما کمک می کند.

از واکنش های متداول پرهز کنید ❗️ ماشینی بسازید که از واکنش های زنجیره ای متداول مانند دومینو ، ماشین ماربل و… حداقل استفاده را داشته باشد.

همانند نقاشی های روب گلدبرگ، از وسایل روزمره به نحوی استفاده کنید که مخاطب انتظار نداشته باشد.

چهل درصد از مجموع امتیاز شما بر این اساس است که ماشین شما چقدر مخاطب پسند است . پس ابدا داشتن یک داستان شاد، سرگرم کننده و البته واضح را فراموش نکنید.

شصت درصد از مجموع امتیاز شما بر این اساس است که ماشین شما چقدر صحیح کار میکند.

 • چه تعداد مرحله دارد؟
 • آیا ماشین به صورت کامل و بدون مداخله اجرا شد؟
 • آیا هدف درخواستی اجرا شد؟

کار گروهی موثرترین بخش موفقیت در ماشین های گلدبرگ است.

جشنواره ملی بازی فکری اصفهان
غرفه نمایشگاه – طراحی و تولید بازی

تمامی افراد در تیمهای 1 تا 4 نفره که یک بازی طراحی یا تولید کرده اند می توانند، بصورت غرفه تولید یا طراحی خود را ارائه دهند . این طراحی ها و تولیدات می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد . و البته نباید نمونه آن در بازار موجود باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به سایتجشنواره ملی بازی فکری اصفهان مراجعه کنید.

حواستون باشه❗️❗️

ممکن است تا یک هفته قبل از جشنواره اصلاحیه های مختصری در قوانین لحاظ شود . پس حتما سایت جشنواره ملی بازی فکری اصفهان رو از چند روز قبل چک کنید!

 

اگه تصمیم داشتین تو مسابقات شرکت کنید و یا از مسابقات دیدن کنین . حتما فیلم مسابقات رو تو صفحه اینستاگرامتون منتشر کنید و یادتون نره مارو تگ کنید ✌.

 

مقالات مرتبط

مقالات مرتبط

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید:

این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
تعداد علاقه مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده اند: 3,593 نفر

1 × سه =