جشنواره ملی بازی فکری اصفهان

جشنواره ملی بازی فکری اصفهان

جشنواره ملی بازی فکری اصفهان  در تاریخ 15 و 16 / اسفند / 98 در شهر اصفهان برگزار میشود. این مسابقات با همکاری خانه خلاقیت و رستوران بازیهای فکری وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری برگزاری میشود . مسابقات فکری در عین لذّت و شادابی موجب به چالش کشیده شدن توان فکری ، تمرکزی ، IQ و EQ فرد می شود .

در لیگهای ، بازی های استراتژیک قدرت تحلیل و محاسبات ، قدرت پیش بینی و حس ششم ، قدرت ریسک پذیری و … شرکت کنندگان سنجیده می شود . این مسابقات پر از بخش های مهیج و هیجان انگیزه و قراره که شرکت کنندگان رو به چالش بکشه .

 

بخش های جشنواره ملی بازی فکری اصفهان :

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] مهندسی خلاقیت

در این بخش هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته مهندسی خالقیت ترکیبی را در اختیار داشته باشد .  این قطعات از طرف برگزارکنندگان مسابقات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد. و تیمها با استفاده از قطعات پس از اعلام شروع مسابقه و فهمیدن موضوع شروع به ساختن می کنند.

[icon name=”star-half-o” class=”” unprefixed_class=””] منظور از قطعات یک بسته مهندسی خالقیت ترکیبی همان قطعات موجود در یک بسته پانی لند است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

 

عکس مندسی خلاقیت در جشواره ملی بازی فکری

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] رباتیک – جنگجوی سبک

این مسابقات در رده سنی 9 تا 14 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد .

در این نبرد خونین رباتی برنده خواهد بود که:

 • بتواند در 2 راند پی در پی ربات حریف را از زمین مسابقه بیرون کنه. یا اینکه ضربه فنی ‍♂️کنه ربات حریف رو بطوریکه قادر به ادامه مسابقه نباشد.
 • رباتی که حریف را در یک راند از زمین خارج کرده ، در راند دوم امتیاز بیشتری از حریف کسب می نماید .
 • امتیازات ربات ها در هر راند از روی تعداد ضرباتی که ربات ها به یکدیگر وارد می کنند محاسبه می شود.

حواستون باشه …

 • هر رباتی که 45 ثانیه بدون حرکت بماند . چه با اختیار چه به دلیل مشکالت فنی ، بازنده راند خواهد بود❗️
 • ربات ها مجاز به استفاده از سلاح متحرک و یا آتش نمی باشند.

ربات جنگ جو سبک

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] رباتیک – کارگاه و چالش 1

این مسابقات در رده سنی 7 تا 10 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد . و هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته ربات انیمال بات 1 را در اختیار داشته باشد . که این قطعات از طرف برگزار کنندگان مسابقات در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

در این مسابقه چند ایستگاه تعریف می گردد . و پارامترهایی همچون سرعت ،خالقیت ،میانگین سن و شرایط هر ایستگاه مسابقه تعیین کننده امتیاز هر ایستگاه است.

[icon name=”star-half-o” class=”” unprefixed_class=””] منظور از قطعات یک بسته ربات انیمال بات 1 همان قطعات موجود در یک بسته انیمال بات1 است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

 

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] رباتیک – کارگاه و چالش 2

این مسابقات در رده سنی 9 تا 14 برگزار میشود . و اگر میانگین سنی اعضا کمتر باشد ، ضریب امتیاز + دارد . و هر تیم می تواند حداکثر قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 در اختیار داشته باشد . که این قطعات را بایستی با خود بیاورد.

در این بخش هم چند ایستگاه تعریف می گردد . و پارامترهایی همچون سرعت ،خلاقیت ، میانگین سن و … هر ایستگاه ، تعیین کننده امتیاز هر ایستگاه است .

 

[icon name=”star-half-o” class=”” unprefixed_class=””] منظور از قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 همان قطعات یک بسته ربات کنترل بات 1 و 2 است. که شرکت کنندگان می توانند جهت تمرین و آمادگی ، آنرا از فروشگاههای زنجیره ای کشور و یا سایت تهیه نمایند.

 

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] رباتیک – مسیریاب

این مسابقات در رده سنی 9 تا 16 و با هدف عبور از یک خط مشکی با عوارض ، در کم ترین زمان برگزار می شود. و دارای قوانین و تبصره های مختلف اس

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] بازی فکری 1 (تمرکز و تعادل)
[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] بازی فکری 2 (چیدنی – لیوان چینی)

این مسابقات در دوگروه و و در رده های سنی زیر برگزار می شود . و پس از رکوردگیری همه افراد ، نفرات برتر هر رشته در هر رده سنی ( دختران و پسران ) اعالم میگردد .

 • نونهالان ( زیر 9سال )
 • نوجوانان ( 9 تا 11سال )
 • جوانان یا آزاد ( 11 سال به باالا )

مسابقات چیدنی ها - لیوان چینی[icon name=”circle” class=”” unprefixed_class=””] آیتم های مسابقه:

 • نونهالان : 3-6-3 و 3-3-3

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر دو آیتم.

 • نوجوانان : چرخشی یا cycle و 3-6-3 و 3-3-3

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر سه آیتم.

 • جوانان یا آزاد : 3-3-3 و 3-6-3 و cycle یا چرخشی

قهرمان قهرمانان ✌: مجموع تایم هر سه آیتم.

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] بازی فکری 3 (بازی های متنوع)

در این رشته کلیه شرکت کنندگان بایستی در سه ایستگاه مختلف زیر شرکت کنند . و امتیاز آنها مجموع امتیاز این  سه ایستگاه است . برای هر قسمت فرمها ی خاص داوری طراحی شده که برای همه تیمها مطرح خواهد شد . پس بهتره که حنما به سایت مسابقات مراجعه کنید.

 • اتللو
 • بازی فکری1
 • بازی فکری2

بازی فکردی در جشواره ملی بازی فکری

 

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] بازی فکری 4 (چیدنی – دومینو)

در این مسابقات که بصورت فردی اجرا می شود. تعداد دومینوهای هر فرد بسته به نوع مسابقه از 011 تا 0111 دومینو متفاوت است . و هر فرد بنا به نوع مسابقه باید بهترین طرح چیدمان رو ارائه بده و در کمترین زمان ممکن اون رو به اتمام برسونه.

انواع مسابقات دومینو:

 • مسابقات طراحی آزاد
 • مسابقات طراحی مکانیسم
 • دومینو استکینگ
 • دومینو تاپلینگ
 • انواع برج دومینو
 • برج ساده با دو دومینو در پایین برج و دو دومینوی دیگر در طبقات بالاتر و …
 • برج طرح مربعی

مسابقات چیدنی - دومینو

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] ماشین های دومینویی

در این لیگ شرکت کنندگان با  ماشین هایی که خودشان ساخته اند ، در مسابقه شرکت می کنند. ب

رموز موفقیت در این بخش :

[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] ماشین گلدبرگی بسازید که داستان و موضوع قابل شرح دادن داشته باشند.
[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] جلب توجه کنید ❗️ استفاده از موزیک، صدا های مختلف یا وسایلی که توجه مخاطب را به سمت ماشین شما جلب می کند، به موفقیت ماشین شما کمک می کند.
[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] از واکنش های متداول پرهز کنید ❗️ ماشینی بسازید که از واکنش های زنجیره ای متداول مانند دومینو ، ماشین ماربل و… حداقل استفاده را داشته باشد.
[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] همانند نقاشی های روب گلدبرگ، از وسایل روزمره به نحوی استفاده کنید که مخاطب انتظار نداشته باشد.
[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] چهل درصد از مجموع امتیاز شما بر این اساس است که ماشین شما چقدر مخاطب پسند است . پس ابدا داشتن یک داستان شاد، سرگرم کننده و البته واضح را فراموش نکنید.
[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] شصت درصد از مجموع امتیاز شما بر این اساس است که ماشین شما چقدر صحیح کار میکند.

 • چه تعداد مرحله دارد؟
 • آیا ماشین به صورت کامل و بدون مداخله اجرا شد؟
 • آیا هدف درخواستی اجرا شد؟

[icon name=”angellist” class=”” unprefixed_class=””] کار گروهی موثرترین بخش موفقیت در ماشین های گلدبرگ است.

 

ماشین دومینو چین

[icon name=”cogs” class=”” unprefixed_class=””] غرفه نمایشگاه – طراحی و تولید بازی

تمامی افراد در تیمهای 1 تا 4 نفره که یک بازی طراحی یا تولید کرده اند می توانند، بصورت غرفه تولید یا طراحی خود را ارائه دهند . این طراحی ها و تولیدات می تواند سخت افزاری یا نرم افزاری باشد . و البته نباید نمونه آن در بازار موجود باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به سایتجشنواره ملی بازی فکری اصفهان مراجعه کنید.

حواستون باشه❗️❗️

ممکن است تا یک هفته قبل از جشنواره اصلاحیه های مختصری در قوانین لحاظ شود . پس حتما سایت جشنواره ملی بازی فکری اصفهان رو از چند روز قبل چک کنید!

 

اگه تصمیم داشتین تو مسابقات شرکت کنید و یا از مسابقات دیدن کنین . حتما فیلم مسابقات رو تو صفحه اینستاگرامتون منتشر کنید و یادتون نره مارو تگ کنید ✌.

 

[wp_ulike]
اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل و شماره موبایل خود را در کادر زیر وارد کنید:
تعداد علاقه مندانی که تاکنون عضو خبرنامه ما شده اند: 0 نفر
دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *